اسلاید اصلی اول
اسلاید اصلی دوم
            

رئیس سازمان برنامه و بودجه: درآمدهای نفتی تاکنون ۱۶ درصد بیشتر از پیش بینی‌های بودجه بوده است

به گزارش شانا، محمدباقر نوبخت، امروز (چهارشنبه، چهارم مهرماه) در گردهم‌آیی مشترک فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که موضوع اشتغال یکی از اساسی‌ترین مسائلی است که هم در قانون برنامه ششم توسعه و هم در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور به آن پرداخته شده، گفت: بر اساس تازه‌ترین گزارش خزانه‌داری کل کشور، حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع پیش‌بینی شده ما در قانون یادشده به‌عنوان درآمدها محقق شده که میزان تحقق این عدد نسبت به پیش‌بینی ۷۷ درصد است و با توجه به رقم پارسال، ۴۸ درصد بیشتر است.

وی رقم تحقق درآمدهای مالیاتی و حقوق گمرکی را ۵۵ درصد بیان کرد و افزود: نرخ تحقق درآمدهای نفتی هم ۱۶ درصد بیشتر از پیش‌بینی است و نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد بیشتر است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: تاکنون در نیمه امسال حدود ۲۶ هزار و ۳۸۹ میلیارد تومان برای طر‌ح‌های عمرانی پرداخت شده و این رقم حدود چهار برابر بیشتر از پارسال است و حکایت از این دارد که باوجود تلاطم‌ها و نوسان‌های مختلف اقتصادی، ما روند دریافت‌ها و پرداخت‌هایمان وضع بهتری داشته است.

در این جلسه مشترک نمایندگان عضو فراکسیون اشتغال مجلس شورای اسلامی در اظهارنظرهای خود بر از بین بردن مشکلات ناشی از سوء مدیریت از روند اشتغال، رفع موانع تولید و نیز از بین بردن بلاتکلیفی‌ها در سیاست‌گذاری‌ها تصریح و تاکید کردند.

تاریخ: ۰۵ / مهر / ۱۳۹۷